Yeni AUZEF Mobil

AUZEF Mobil uygulamasının iOS ve Android versiyonlarında en kapsamlı güncellemeyi yaparak öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz.

Daha sade ve kullanışlı versiyonumuzu 19 Şubat 2018 tarihinden itibaren uygulama marketlerden (Apple Store – Google Play) indirerek kullanabilirsiniz.

1-) Uygulama Hakkında

Kullanıcı Giriş Ekranı

Uygulamaya bir defa giriş yaptığınızda oturumunuz tanımlı kalacaktır. Farklı kullanıcı girişi için “Çıkış” sekmesi ile oturumunuzdan çıkmanız yeterlidir.

Uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkan sayfada AKSİS kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Üst Menü Butonları

Ana sayfadaki ikonların işlevleri aşağıda belirtilmiştir.

Sol Panel Menü

 • Sol Panel menüsünden profil resminizi, isminizi, program bilginizi görebilirsiniz.
 • Menü içerisinden AUZEF web sayfası ile Mikro Site sayfanıza (program web sayfası) hızlıca erişerek son güncellemeleri uygulama içinden takip edebilirsiniz.
 • Ayarlar sekmesinden ilgili sayfaya giderek Bildirimleri ve İndirdiğiniz Ders Kaynaklarını yönetebilirsiniz.

Derslerim

 • Kullanıcı bilgisi ile otomatik giriş yaptığınızda ilk açılacak sayfa Derslerim sayfasıdır.
 • Numaralı olarak sıralanan derslerinizi bu sayfadan inceleyebilir, ders adının üstüne tıklayarak detay bilgilere ulaşabilirsiniz. Dersi temsil eden resmin üzerine tıklayarak ders çalışmaya başlayabilirsiniz.
 • Ders resminin altında yer alan ‘İndir’ butonuna tıklayarak ders notunu telefonunuza ya da tabletinize kaydedebilirsiniz. Böylece internete ihtiyaç duymadan ya da internet kotanızı harcamadan derslerinizi görüntüleyebilirsiniz.
 • İndir butonu Ders Notu ve Sunumları kapsamaktadır. Ders Videoları yüksek boyutlu dosyalar (ders başına yaklaşık 2,5 GB) olması sebebiyle kaydedilmesi ve cihazınızda depolanması açısından uygun değildir. Videoları izlemek için internet bağlantınızın olması gerekmektedir.
 • İndirilen dersin ders resmi renklenmektedir. Bu şekilde, indirilen içeriklerinizi takip edebilirsiniz.

Yer İmleri

 • Ders çalışırken önemli olduğunu düşündüğünüz ve işaretlemek istediğiniz üniteleri yer imlerine ekleyebilirsiniz.
 • Yer imlerine eklediğiniz üniteleri bu sekme altında topluca görüntüleyebilir ve kolayca erişebilirsiniz.

Bildirimler

Program ve dersleriniz hakkında uygulama üzerinden gönderilen duyuruları Bildirimler ekranından takip edebilirsiniz

2-) Uygulamada Yapılan İyileştirmeler

Uygulamada yapılan iyileştirmeleri ve sizlere kullanım kolaylığı sunacak özellikleri aşağıda bulabilirsiniz.

Güncelleme Kontrolü

 • Ders kapsamında güncelleme olup olmadığı uygulama her açıldığında otomatik olarak kontrol edilmektedir.
 • İndirilen derslerinizde güncelleme olması durumunda dersin ekranına GÜNCELLE butonu gelecektir.
 • Güncelle butonuna basarak yapılan değişiklikleri indirebilirsiniz.
 • İndirilen derslerinizde güncelleme işlemini yapmadığınız takdirde eski içeriği görüntülemeye devam edersiniz.

Kota Dostu

 • AUZEF Mobil’in güncellenen versiyonu ile içerikleri her defasında internet üzerinden yüklemek zorunda kalmazsınız ve indirme özelliği sayesinde internetinizi daha az kullanarak içeriklere erişebilirsiniz.
 • Ders notunu indirdikten sonra içerik güncellemesi olması durumunda Güncelle butonu üzerinden yapacağınız yenileme işleminde sadece güncellenen içeriği cihazınıza yüklersiniz, bu sayede internet kotanızı daha verimli kullanmış olursunuz.

Okuma Deneyimi

 • Öğrencilerimizin en fazla talep ettiği rahat okuma ve font düzenlemesi konusunda gerekli iyileştirmeler hayata geçirilmiştir. PDF yerine HTML olarak yayınlanan ders notlarınızı ekran büyüklüğünüze göre otomatik olarak optimum fontta okuyabilirsiniz.

Başlıklar İçerisinde Kolay Gezinme Özelliği

 • Ders Notu Üniteleri, Bölüm Soruları, Ders Sunumu başlıklarında üst menüye dönmek zorunda kalmadan ekranı sağa sola kaydırarak üniteler arasında rahatlıkla gezinebilirsiniz.

İçindekiler Menüsü

HTML olarak yayınlanan derslerde dersin kapsamını ve konu başlıklarını özet olarak görebilir ve istediğiniz üniteye geçiş yapabilirsiniz.

3-) Soru Cevap

HAYIR. Eski AUZEF Mobil uygulaması yeni sürümü desteklemeyecektir. Derslerinizi yeni versiyonda görüntüleyebilmeniz için uygulamayı güncellemeniz gerekmektedir.
Bizim önerimiz var olan uygulamayı telefonunuzdan kaldırıp Apple Store veya Google Play marketten yeniden kurmanızdır.

Çözüm Talep sistemi AUZEF Mobil kategorisinden tüm sorularınızı iletebilirsiniz. İlgili birim en kısa sürede sizlere yardımcı olacaktır.

Ders Videoları yüksek boyutlu dosyalar (ders başına yaklaşık 2,5 GB) olduğu için kaydedilmesi ve cihazınızda depolanması açısından uygun değildir. Videoları indirme ve kaydetme esnasında sorun yaşanabileceği için şu anda sadece internet bağlantısı ile videolara erişilebilmektedir.
Video boyutlarının yeniden yapılandırılması için çalışmalarımız devam etmektedir. Çalışma tamamlandığında duyurusu yapılarak sistemde Video İndirme özelliği aktif hale gelecektir